TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ! 

Ülkemizin ve Başkent Ankara’mızın içinde bulunduğukoşullar ve yaşanan terör olayları canımızı yakıyor, yüreğimizi dağlıyor… Terörşehitlerimizin sayıları maalesef günbegün artıyor…

 

Son altı ay içerisinde sadece Ankara’mızda üç büyük terörsaldırısı gerçekleştirildi… Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi Başkentimize yönelikbu saldırılar, Ankara’mızın güven ve huzur kenti olma özelliğine darbe vurduğugibi, ülkemizin birliğinin de sembolü olan Başkentimize yönelik stratejik birhamle niteliği taşımaktadır.

 

13 Mart 2016 Pazar 18:45. Ankara’nın kalbi Kızılay’da Güvenparkönünde belediye otobüsleri durakları. İçinde iki saldırganın bulunduğu beyazbir araç patlatıldı… 78 milyonluk Türkiye Ailesinin kalbine ateş düştü. Beşmilyonluk Ankara Ailesinin kalbine ateş düştü.

 

Ankara’mıza saldırıların başladığı 10 Ekim 2015 Cumartesigünü saat 10:05’te Ankara Garı önünde 107 vatandaşımızı teröre kurban verişimizdaha dün gibi aklımızda, acımız kalbimizde.

 

Bu saldırının üzerinden ancak dört ay geçmişken 17 Şubat2016 Çarşamba günü saat 18:30’da Hava Kuvvetleri Komutanlığımız önünde, DevletMahallesi Merasim Sokak’ta 29 vatandaşımızı teröre şehit verişimiz de daha düngibi aklımızda, acımız kalbimizde.

 

Ve nihayet bu acımızın üstünden daha bir ay geçmemişken… Bundantam bir ay önce burada, Ankara’mızın kalbi Kızılay’da masum sivillerin hedefalındığı hain bir terör saldırısı daha gerçekleştirildi. 35 şehidimizle yinekalplerimize ateş düştü. Hayatları boyunca yaşatmaktan ziyade öldürmeyi amaçlayanşer odakları, bir kez daha masum sivil insanlarımızın canına kast ettiler.

 

Amaçları milletimizi sindirmek, korkutmak olan bu karanlıkodaklara şunu söylemek istiyorum: Asla ve asla sizlerden korkmayacağız! Ve aslave asla sizlere teslim olmayacağız! Sizler öldürürken, biz ülkemiz için,insanlık için her daim yaşamayı ve yaşatmayı düşüneceğiz. Ve bilinmesiniisteriz ki bu tür hain saldırılar bizleri daha çok birbirimizeyakınlaştırmaktadır. Bu zor günlerde millet olarak tek yürek olmayı başardık. Nedevletimiz, ne yurttaşlarımız, ne de Başkent Ankara’mız kalleş teröre boyuneğmedi ve hiçbir zaman da boyun eğmeyecektir.

 

Dünyada 6 ay içinde hiçbir başkent böylesine ağır üçbombalı saldırı yaşamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne meydan okunacakyerin Başkent olduğunu iyi bilen bu karanlık odaklar şunu da iyi bilsinler! Hangiterör saldırısı, hangi bombalı tuzaklar bizleri bitirebilir? Kurtuluş Savaşınıkazanmış, tarihinin en karanlık döneminden aydınlığa çıkmış bir milleti kimler yenidenkaranlığa boğabilir?

 

Millet olarak hepimizi derinden yaralayan terörörgütlerinin bombalama ve sabotaj eylemleri nedeniyle yitirdiğimizşehitlerimizi rahmetle anıyor ve manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz. Yaralılarımızaacil şifalar diliyoruz…

 

 “Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır”diyen büyüklerimizin ifade ettiği ölüm, günümüzde ülkemiz hudutlarında olduğukadar, ülkemiz içinde de sevdiğimiz canları elimizden almaktadır… Burada kaybettiğimiz canlarımızın kanlarıbayrağımızın al rengiyle bütünleşmiştir.

 

Bu menfur olayda yakınlarını kaybederek tarifsizüzüntülere gark olan Ailelerimize sabırlar diliyoruz…

 

Şehit yakınları olarak sizler en değerli varlıklarınızı,eşinizi, oğlunuzu, kardeşlerinizi; babalarınızı, annelerinizi bu vatan içinşehit verdiniz. Bunun dünyada herhangi bir karşılığı söz konusu olamaz. Bundandaha kıymetli, bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Bizler, sizler için neyaparsak yapalım hakkınızı hiçbir şekilde ödeyemeyiz.

 

Şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize en iyi şekildesahip çıkabilmek için gösterilecek gayret, her türlü övgünün üstünde en yücehizmettir. Sizler şehitlerimizden bizlere emanetsiniz. Sizlerle kucaklaşmak,dayanışma sağlamak bizim borcumuzdur. Bizler, her türlü göreve hazırız.Sorunlarınıza elimizin erdiği ölçüde çare aramaya, her vesileyle ilgilimercilere iletmeğe ve takip etmeğe gönüllüyüz.

 

Ankara Kulübü Derneği olarak tüm Şehitlerimize,Gazilerimize ve onların emanetlerine sahip çıkmak düşüncesiyle Mehmedim Projemiziuygulamaya koyduk. Geride kalanların yüzünü bir nebze olsungüldürebilmek amacıyla hukuki, psikolojik sosyal ve kültürel alanlardadesteklerimizi sürdürüyoruz…

 

Şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygıyla eğilirken, SizKıymetli Ailelerine sabırlar diliyoruz.

 

Biliniz ve emin olunuz ki her müşkülünüzde yanınızdaolacağız…

 

 

                                                                                                                                                                                        Dr. Metin Özaslan

Ankara Kulübü Derneği

                                                                                                                                                                                          Genel Başkanı