Şehit ve Gazi Ailelerine Destek Amacıyla Düzenlenen “Murat Günhan Fashion Show” SelamlamasıDeğerli Konuklar, Sevgili Dostlar, Duyarlı yürekler,

Son derece yüce bir amaçla, büyük bir toplumsal duyarlılıklaşehit ve gazi ailelerine destek amaçlı düzenlenen bu anlamlı etkinlikte sözalmaktan ve aranızda bulunmaktan son derece mutluyum. Bu anlamlı defileetkinliğini düzenleyen Murat Günhan Beyefendiye, Defileye katkı veren tümDostlarımıza ve katılım sağlayan Siz değerli konuklara yürekten teşekkürediyorum.

Sizlere Başkent Ankara’nın ve Ankaralıların sıcacık,sevgiyle, saygıyla dolu selamlarını getirdim…

Ankara’nın ve Ankaralıların en köklü sivil temsilcisi AnkaraKulübü öncülüğünde, Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan Şehit veGazilerimiz ile terör mağdurlarına destek sağlama amacıyla başlatılan “MehmedimProjesi” kartopu gibi büyüyor…

Sivil toplum alanında bir ilk olan Mehmedim Projemizi, tümŞehitlerimize, Gazilerimize ve onların emanetlerine sahip çıkmak düşüncesiyleuygulamaya koyduk. Ana amacımız, Şehit ve Gazi yakınlarına hukuki, psikolojik,sosyal ve kültürel alanlarda destek sağlamak, bir nebze de olsa acılarınıhafifletmeye çalışmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmektir.

Bu Proje sivil toplum düzeyinde ülkemiz genelinde birilktir. Bununla birlikte, bizim girişimimiz sadece bir çoban ateşidir…Cumhuriyetimizin Başkenti Ankara’da, Güzel Ankaramızda yaktığımız bu çobanateşi tüm Türkiye’de yankı bulmakta ve hızla yaygınlaşmaktadır. Amacımız bukonudaki duyarlılığı ülke çapına yaymak ve acıları paylaşarak azaltmaktır.

Projenin eşbaşkanı olan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğluile birlikte son derece önemli işbirliği ve çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca, çoksayıda duyarlı kurum ve kuruluş ile işbirliği protokolleri imzalamaktayız.

Mehmedim Projesi tarafları olarak inanıyoruz ki; bir ülkeninmedeniyet düzeyini, milli birliğini, toplumsal duyarlılığını ve o ülkedekivatandaş olma bilincini, yurt sevgisini gösteren en anlamlı göstergelerinbaşında "Şehit ve Gazilere gösterilen saygı” gelmektedir. 

Bu inançla, Şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygıylaeğiliyorum. Huzur içinde yatsınlar. Bu akşamki anlamlı etkinliğe katkı vekatılım sağladığınız için Siz Değerli Dostlara şükranlarımı sunuyorum.


                                                                                                                               Dr. Metin Özaslan

                                                                                                                            Ankara Kulübü Derneği 

                                                                                                                                  Genel Başkanı